چرا کتاب بخوانیم ؟

آیاواقعاً کتاب خواندن آن‌قدرمهم است؟ چه کتاب‌هایی بوده که انسان‌ها را متحول کرده واقعاً این مکعب مستطیلی کوچک چه‌کاری می‌تواندبازندگی انسان ها کند؟می‌خواهید بدانید همین کاغذهای به هم چسبیده می‌توانند درجهان چه تأثیری داشته باشند ؟

 

نبرد من اثر آدولف هیتلر :

کتابی که زمینه‌ساز جنگ جهانی دوم شد .

هیتلر سردستهٔنازی‌ها زمانی که در زندان بود کتابی نوشت. همه برنامه‌های حزب نازی را با تمام جزئیات مخوفش در آن بیان کرد. هیتلر این کتاب را که بیشتر شکل بیو گرافی داشت تقدیم کرده بود به، همه ۱۶ نفر نازی که در شورش مونیخ مرده بودند . حزب نازی به هیچ‌گونه نمی‌توانست عقایدش را تبلیغ کند! اما ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار جلد از آن فروش رفت تا جنگ جهانی دوم شروع شد!!!

این کتاب به زبان‌های دیگر هم ترجمه‌شده است اما اتفاق جالبی برای ترجمهٔآن‌ها افتاد خود هیتلر دستور سانسور کتابش را داد ولی هیچ‌کدام از این‌ها نتوانست جلوی تأثیر آن را در دنیا بگیرد .حتی هنوز هم بعد از مرگ هیتلر مبدأ تفکرات همه فاشیست‌هاست .

چطور بود ؟ تعجب کردید ؟باورکردنش سخت بود؟ البته همهٔ کتاب‌ها باعث جنگ نمی‌شوند امیدوارم این‌چنین فکر نکنید. تأثیرات مثبت و فرهنگی عظیمی هم در جهان ایجاد کرده‌اند .داستان های برترین کتاب های جهان را که موجب تغییراتی شگرف در دنیا شده اند، در قسمت های مختلف این کتاب برایتان آورده ام.

اما در برخی موارد کتابها موجب تغییر مسیر زندگی خیلی از افراد شده اند .

آبراهام لینکن پسر یک کفاش بود که به ریاست جمهوری امریکا رسید ! لینکن به کتاب بسیار علاقه داشت، به صورتی که هرکتابی که می‌توانست قرض می‌گرفت و می‌خواند، در سن ۱۸ سالگی زمانی که در یک فروشگاه کوچک کارمیکرد،کتابی کهنه و موش خورده از شرح زندگی واشنگتن به دست آورد، آن را با دقت فراوان خواند و به‌قدری شیفته آن شد که شاید اساس فکری و شخصیت آبراهام متأثر از آن باشد.

آبراهام لينكلن:
بدون حكومت، مي‏ شود زندگي كرد، ولي بدون كتاب و مطبوعات نه.

آيت الله طباطبايي:
به نظر من، كتاب بيش از درس و معلم به انسان مي ‏آموزد. من نُه دهم معلومات خود را از كتاب آموخته‏ام و يك دهم را از معلم و درس.

استاد محمود معظمی :

باور کنید این تنها یک کتاب خوب است که، می تواند در دشوارترین لحظه ها، زندگیتان را غرق احساس بی نظیر آزادگی کند!معجزه ی کتاب را جدی بگیرید .

بيهقي:
بهترين سخن‏ گويان و ياران، كتاب است و آن‏ گاه كه دوستان تنهايت نهند، مي ‏تواني به آن سرگرم شوي. اگر او را هم راز خويش قرار دهي، سرّ تو را فاش نمي‏كند و با كتاب است كه مي ‏توان به دانش و نيكي ‏ها دست يافت.

ویکتور هوگو

برای نابود کردن یک فرهنگ

نیازی نیست کتابها را سوزاند

کافیست کاری کنید مردم آنها را نخوانند…

.

اگر انتظار دارید بگویم این کتاب را بخوانید و مانند آبراهام لینکن متحول می شوید و به ریاست جمهوری ایران خواهید رسید و تبدیل به یک فرد مطالعه کننده حرفه‌ای می شوید که سرانه مطالعه کشور را چند برابر می‌کند.

نه! این توهمی بیش نیست! من اینجا دنبال فریب دادن کسی نیستم! همه این افکار و انتظارات را دور بریزید تمامشان پوچ هستند …

این کتاب باعث می شود تنها چند نقطه روشن در مورد مطالعه و تأثیرآن در، ذهنتان شکل بگیرد تا انگیزتان برای مطالعه  بیشتر شود و همچنین یک سری تکنیک های ساده و کاربردی را ارائه می‌کند تا بتوانیدسریع‌تر و با درک مطلب بیشتر کتاب هایتان را بخوانید.

 

لطفا همین حالا یک کتابی برای خواندن انتخاب کرده و شروع به خواندن آن کنید

میتوانید از دوستان یا اطرافینتان که مطالعه خوبی دارند کمک بخواهیدبدون شک آنها بیش ازیک کتاب به شما معرفی می کنند می توانید لیست این کتابها را اینجا بنویسید .

کتاب ۱………..

کتاب۲………..

کتاب۳………..

راز اصلی رسیدن به موفقیت در هر کسب‌وکاری سه چیزاست:

۱ .مطالعه ۲ .مطالعه ۳ .مطالعه

حال اگر شما اهمیت مطالعه را باور کردید، چرا بعد از چند صفحه خواندن حوصله‌ مان نمی‌کشد؟ چرا خواندن یک کتاب مثلاًصدصفحه‌ای روزها زمان می‌برد ؟ آیا مشکل از کتاب‌هاست ؟ یا من نحوه صحیح مطالعه را نمی‌دانم !

مشکل کجاست ؟

اما بعضی ها از خواندن متنفرند ، چرا ؟ مقاله زیر به خوبی این موضوع را توضیح داده است .